Adam Tycner

Kto został królem strzelców? Zwycięzca jeden, choć Ronaldo i Schick mieli tyle samo goli

Cristiano Ronaldo i Patrik Schick strzelili najwięcej - po 5 - goli na Euro 2020. Tytuł króla strzelców przypadł jednak Portugalczykowi. Dlaczego?

Rafał Wojaczek - rocznica samobójstwa poety

Dokładnie 50 lat temu 26-letni poeta Rafał Wojaczek otruł się lekami w wynajętym pokoju we Wrocławiu.

Koronawirus. Korea Płn. nie weźmie udziału w igrzyskach w Tokio

Sportowcy z Korei Północnej nie wezmą udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio - poinformował resort sportu tego kraju. Jak informuje północnokoreańskie Ministerstwo Sportu chodzi o ochronę sportowców przed koronawirusem.

Krzysztof Kowalewski o filmie Miś Stanisława Barei

- Siła „Misia" tkwi w tym, że jest on, w odróżnieniu od większości nowych polskich komedii, po prostu śmieszny - mówi aktor Krzysztof Kowalewski

Lobbyści II RP

Przedwojenni przedsiębiorcy skutecznie zabiegali o swoje interesy. W zamian za uchwalanie korzystnych przepisów gwarantowali politykom przychylną prasę i wykładali pieniądze na kampanie wyborcze.

Lobbyści II RP

Przedwojenni przedsiębiorcy skutecznie zabiegali o swoje interesy. W zamian za uchwalanie korzystnych przepisów gwarantowali politykom przychylną prasę i wykładali pieniądze na kampanie wyborcze

Naprawdę byli wyklęci

Jeszcze w 1998 roku prezydent Aleksander Kwaśniewski, podczas ceremonii nadania Jackowi Kuroniowi i Karolowi Modzelewskiemu Orderu Orła Białego, mówił, że to ich „List otwarty do partii” z 1964 roku był pierwszym otwartym aktem sprzeciwu wobec panującej w Polsce dyktatury. O żołnierzach antykomunistycznego podziemia nie wspomniał ani słowem.

Moskiewski łącznik

Oleg Pieńkowski Zdradził CIA i MI6 całą strukturę organizacyjną GRU, podał adresy moskiewskich budynków należących do Ministerstwa Obrony i dowództw różnych rodzajów wojsk.

Moskiewski łącznik

Oleg Pieńkowski opracował własny plan prewencyjnej wojny nuklearnej przeciwko ZSRS, zgodnie z którym małe grupy sabotażystów miały podkładać niewielkie ładunki atomowe ?w śmietnikach w pobliżu kwater wojskowych w każdym większym mieście Związku Sowieckiego.

Rosja wygrała bitwę

Niestety, w wielu europejskich stolicach odetchnięto z ulgą, że w końcu można zarzucić mrzonki wobec Ukrainy – mówi Jan Malicki, laureat XIII edycji Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia