Jerzy Buzek

Jerzy Buzek, Ryszard Pawlik: Czas na Baltic Pipe 2.0

Gaz ziemny płynący z Norwegii przez Baltic Pipe to przejściowe rozwiązanie problemów energetycznych Polski, najwyżej na dwie dekady. Pozostaje pytanie, co potem?

Aktywiści vs politycy w sprawie taksonomii. Odpowiedź Jerzego Buzka

"Taksonomia określi najwyższe standardy ekologiczne dla inwestycji w infrastrukturę gazową, jeśli ta miałaby być uznana za „zrównoważoną”. To w żadnym przypadku nie jest poparcie dla każdej inwestycji, a jedynie dla tych najbardziej zaawansowanych technologicznie i przyjaznych środowisku; ale nawet takie inwestycje w żadnym wypadku nie oznaczają przywiązywania się do gazu na dziesięciolecia!" - pisze Jerzy Buzek w odpowiedzi na list Dominiki Lasoty i Wiktorii Jędroszkowiak, aktywistek klimatycznych.

Plany Polski a ambicje UE

Sztuką jest tak zaplanować KPO, aby każdy projekt odpowiadał, w miarę możliwości, na kilka różnych wyzwań jednocześnie – pisze były premier Jerzy Buzek wraz z doradcą w Parlamencie Europejskim Ryszardem Pawlikiem.

Mariya Gabriel, Jerzy Buzek: Upragniona przyszłość Europy

UE stworzyła najambitniejszy na świecie program finansowania badań naukowych i innowacji w służbie społeczeństwa – piszą eurodeputowany i unijna komisarz.

Jerzy Buzek: Mocny fundament kraju

To od samorządów zaczął się całkiem niedawno proces ratowania twarzy naszego państwa.

Ratunkiem były nabożeństwo i modlitwa

O „Solidarności” z lat 1980–1981 rozmawiają Jerzy Buzek i Magdalena Środa