Sylwia Skorstad

Wielki Marsz Świata. Dlaczego chcesz iść i iść?

22 marca zakończy się możliwość rejestracji do najtrudniejszego marszu organizowanego w ramach zasad międzynarodowego stowarzyszenia promocji turystyki pieszej IML. Tegoroczny Marsz Świata rozpocznie 16 lipca i zakończy się 4 dni później. Na starcie w holenderskim Nijmegen będzie zaledwie garstka Polaków. A szkoda.

Apel Jeffreya Sachsa w sprawie klimatu i polityków

Jeffrey Sachs, ekonomista, specjalista w zakresie prawa międzynarodowego oraz dyrektor Instytutu Ziemi w przemówieniu na norweskim festiwalu naukowym Starmus nie zostawił suchej nitki na współczesnych politykach oraz apelował o ratowanie planety.

„Wybitny Polak" w Norwegii: Polacy docenili najlepszych

W Oslo rozdano nagrody i wyróżnienia w szóstej edycji konkursu „Wybitny Polak" w Norwegii.

Łukasz Tokarski: W Norwegii poprzeczka jest wyżej

W Oslo rozdano nagrody i wyróżnienia w szóstej edycji konkursu „Wybitny Polak" w Norwegii. W kategorii „Biznes" Komitet Ekspertów docenił Łukasza Tokarskiego z firmy Skanska. Zapytaliśmy go o karierę, specyfikę pracy w Skandynawii i receptę na sukces.

Skoczkowie: Sezon się jeszcze nie skończył

Choć tegoroczny Puchar Świata w skokach narciarskich zbliża się do końca, skoczkowie chcą jeszcze powalczyć. Podczas konkursu w Trondheim zapewniali, że w końcówce postarają się dostarczyć widzom emocji.