fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Modlin już za dwa lata?

Jest raport środowiskowy dla cywilnego portu lotniczego Modlin. Bez tego dokumentu nie byłoby możliwe wydanie pozwolenia na jego budowę.
Co jest w raporcie? – Między innymi spis gatunków ptaków występujących na terenie, gdzie ma powstać port, i które mają być chronione – mówi Piotr Okienczyc, prezes spółki Port Lotniczy Modlin. – Są tam wskazówki, jak budować i eksploatować lotnisko, żeby jak najmniej szkodzić środowisku. Wczoraj raport trafił do wojewody Mazowsza, który ma 60 dni na jego zaopiniowanie.
– W związku z Euro 2012 są tendencje do skracania terminów, więc pewnie wojewoda szybciej wyda opinię. Zależy nam, żeby jak najprędzej załatwić formalności i przystąpić do budowy lotniska – mówi Marek Miesztalski z rady nadzorczej spółki i skarbnik województwa mazowieckiego.
Od wojewody raport trafi do burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego. On wyłoży go mieszkańcom. Ci będą mieli 21 dni na zapoznanie się z dokumentem. Budowa lotniska zacznie się najprawdopodobniej pod koniec pierwszego kwartału 2008 roku. Na przełomie lat 2009 i 2010 r. z lotniska mają wystartować pierwsze pasażerskie samoloty. Port lotniczy Modlin powstanie na terenie byłego lotniska wojskowego.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA