fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

CD Projekt Red zmienia wydawcą

spółka
CD Projekt Red podpisał umowę z Warner Bros. Home Entertaiment (WBHE) na wydanie na rynku amerykańskim gry „Wiedźmin 2"
Giełdowy producent gier komputerowych rozwiązał umowę z Atari dotyczącą udzielenia licencji na wydawanie i dystrybucję „Wiedźmina" i „Wiedźmina 2" na wszystkie platformy sprzętowe (PC, Xbox 360 i PS 3) na rynku amerykańskim. W przypadku pierwszej części sagi prawo do dystrybucji wygaśnie z końcem października. W przypadku „Wiedźmina 2" będzie to koniec roku przy czym Atari nie może już produkować kolejnych kopii a jedynie wyprzedawać egzemplarze, które ma w magazynach.
W zamian spółka podpisała umowę z Warner Bros. Home Entertaiment. Dotyczy tylko „Wiedźmina 2" (wersji na PC i Xbox 360) i obejmuje terytorium USA, Kanady i Meksyku. Porozumienie obowiązuje trzy lata i obejmuje wersje pudełkowe jak i cyfrowe gry.
Porozumienie z WBHE oznacza, że CD Projekt Red ponownie zagwarantował sobie obecność „Wiedźmina 2" w wersji na konsolę Xbox 360 na rynku amerykańskim, gdzie tego typu platforma cieszy się największą popularnością. Premiera gry na Xbox 360 planowana jest na I kwartał. Przedstawiciele spółki zapewniają, że spór, który toczą z Namco Bandai nie opóźni premiery. Firmy spierają się o to, kto wyda konsolowego „Wiedźmina 2" w Europie i Azji. CD Projekt Red podpisał odpowiednią umowę z THQ. Namco Bandai, które jest wydawcą wersji na PC, uważa, że ma również prawo do dystrybucji wersji konsolowej. Wyrok sądu spodziewany jest najpóźniej 6 grudnia.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA