fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Po zmianach Gremi Media stanie się grupą wydawniczą

Spółka Gremi Media, która będzie notowanym na giełdzie wydawcą „Rzeczpospolitej", „Parkietu", „Bloomberg BusinessWeek Polska" i „Sukcesu", to dawny giełdowy Eurofaktor.
Fotorzepa, Jerzy Dudek jd Jerzy Dudek
Dawny finansowy Eurofaktor po przekształceniach będzie trzonem nowej mediowej grupy giełdowej.

Spółka Gremi Media, która będzie notowanym na giełdzie wydawcą „Rzeczpospolitej", „Parkietu", „Bloomberg BusinessWeek Polska" i „Sukcesu", to dawny giełdowy Eurofaktor. Pierwotnie była to spółka finansowa, która na giełdę weszła w 2004 r. Bardzo szybko doszło w niej potem do konfliktu między głównymi akcjonariuszami (w sumie 47 proc. akcji i 57 proc. głosów) a prezesem spółki. W efekcie tego sporu spółka stanęła w 2007 r. na krawędzi bankructwa.

Giełdowe początki

Sąd miał w listopadzie 2007 r. ogłosić upadłość firmy, gdy Grzegorz Hajdarowicz za 10 mln zł wykupił zobowiązania spółki, co pozwoliło jej uniknąć bankructwa. Dzięki tej operacji Grzegorz Hajdarowicz objął wspomniany pakiet należący do głównych akcjonariuszy. Potem nastąpił długi okres konfliktów w spółce, procesów sądowych i ratowania jej majątku. Już w momencie jej przejęcia nie prowadziła ona faktoringu ani żadnej innej działalności.

Dopiero w 2011 ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA