fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmowa z Olgierdem Dobrzyńskim

Fotorzepa/Robert Gardziński
Kanał naziemny byłby uzupełnieniem naszej oferty dla płatnej TV – mówi szef Discovery Networks i Eurosportu w Europie Środkowej Olgierd Dobrzyński.

Rz: Startują Państwo w konkursie na inwestora TVN, interesują się nowym multipleksem naziemnej telewizji. Jak ważnym rynkiem jest dla Discovery Polska i czego jeszcze należy się w tym roku spodziewać?

Olgierd Dobrzyński: Polska to jeden z największych rynków, na jakich działamy – czwarty na świecie i pierwszy w naszym regionie przed Niemcami i Rosją. Ostatnio zakończyliśmy transakcję przejęcia kontrolnego pakietu w Eurosporcie, trwała ona prawie dwa lata, bo udziały przejmowaliśmy etapami i dziś mamy w Polsce dziewięć marek telewizyjnych. Rozwijamy portfolio naszych kanałów – w 2013 roku przekształciliśmy np. Discovery World w Discovery Turbo Xtra, zmieniło się też Discovery Life (wcześniejsze Animal Planet w SD)  – to teraz kanał poświęcony stylowi życia kierowany do całych rodzin. To wszystko wiąże się z tym, że firma zwiększa wydatki na treści. W tym roku po raz pierwszy globalnie wydamy na produkcję treści 2 mld dol. To duży przyrost, w zeszłym roku było to ok. 1,6  mld d...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA