Coraz więcej towarów do zapakowania

Rynek potrzebuje opakowań, więc zarówno ich producenci, jak i firmy poligraficzne zajmujące się nadrukami rozwijają się w tempie szybszym od PKB.

Publikacja: 13.12.2016 19:39

Foto: 123RF

Opakowanie sprzedaje produkt – wie to każdy przedstawiciel działu marketingu. Dlatego branże, które pozwalają je przygotować, są tak ważne i rosną wraz z rynkiem. W grę wchodzą ogromne pieniądze. Wartość polskiego rynku opakowań szacowana jest na ponad 9 mld euro (ok. 40 mld zł) i dynamicznie rośnie. Polska Izba Opakowań spodziewa się w tym roku wzrostu podobnego do zanotowanego w 2015 r., gdy sięgnął on 4,5–5 proc. Izba przypuszcza, że w segmencie opakowań do żywności i napojów przychody powiększą się o 5 proc., w przypadku leków i kosmetyków o 4–4,5 proc., w segmencie opakowań do wyrobów inwestycyjnych (farby, okna) ponad 5 proc.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Materiał Partnera
Cyfrowy napęd ludzkiej mocy
Analizy Rzeczpospolitej
HR staje na czele transformacji technologicznej w firmach
Materiał Partnera
Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczna – jak te obszary wpływają na HR?
Analizy Rzeczpospolitej
Nad Wisłą przybywa innowacji HR Tech
Analizy Rzeczpospolitej
Wiarygodność firm z sektora handlu wymaga sprawdzenia