fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Idylliczna wioska w górach sprzedaje domy za 1 euro

Adobe Stock
Przepiękna, górska wioska Castropignano sprzedaje domy za 1 euro. Lokalne władze oferowały już pieniądze w zamian za osiedlenie się w malowniczej miejscowości. Teraz przyszedł czas na sprzedawanie opustoszałych nieruchomości.

Wioska Castropignano znajduje się w regionie Molise, w prowincji Campobasso w południowej części Włoch.

Średniowieczna miejscowość znana jest z ruin XIV-wiecznego zamku Castello d'Evoli i położona jest ok. 150 km na północ od Neapolu i Wybrzeża Amalfitańskiego, a do popularnego kurortu narciarskiego Campitello Maltese jest godzina drogi samochodem.

Niestety od kilkudziesięciu lat Castropignano się wyludnia w samym centrum miejscowości wiele domów stoi pustych i niszczeje. Na dodatek 60 procent populacji miejscowości to ludzie w wieku ponad 70 lat. Według danych z 2011 roku w Castropignano mieszka zaledwie 758 osób.

Miejskie władze postanowiły ściągnąć nowych mieszkańców, oferując pieniądze w zamian za osiedlenie się (25 tys. euro) a także domy za 1 euro, a poza tym spokój, ciszę, dziewiczą przyrodę, bogate w tlen powietrze, wspaniałe widoki oraz fantastyczne jedzenie.

Nowi potencjalni właściciele muszą skontaktować się bezpośrednio z burmistrzem Nicola Scapillati, by opowiedzieć mu jak chcą wykorzystać nową nieruchomość. Mogą otworzyć tam pensjonat, restaurację czy pracownię artystyczną. Będą musieli też wyremontować dom. Mają na to 3 lata od dnia zakupu. W chwili podpisania umowy muszą też uiścić kaucje w wysokości 2 tys. euro, która zostanie im zwrócona po zakończeniu remontu. Według szacunków władz miejskich średnia cena remontu domu waha się od 30 do 40 tys. euro.

Władze Castropignano liczą na to, że uda im się sprzedać co najmniej 50 domów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA