fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Rokita: Nie można uznać, że PO jest skompromitowanym tworem

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Komentator TVN24 Jan Rokita po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów parlamentarnych powiedział, że „dzisiaj PiS wygrywa wybory, ale bardzo wyraźnie się przekonuje, że po trzech latach władzy nie można uznać, że PO jest skompromitowanym tworem”.

Na temat sondażowych wyników wyborów samorządowych wypowiedział się także Ludwik Dorn. - Jeżeli chodzi o większość z tych 10 miast, które pojawiły się w sondażu exit poll, to mamy w porównaniu z 2014 rokiem bardzo dużo zwycięstw w pierwszej turze - podkreślił w rozmowie z TVN24. - To nie było wydarzenie spodziewane - podkreślił i dodał, że "cztery lata wcześniej regułą była druga tura, także w Warszawie".

 

Polacy głosują. Obserwuj relację "Rzeczpospolitej"

W opinii Dorna, Rafał Trzaskowski uzyskał dużo lepszy wynik niż udało się zdobyć w zeszłych wyborach samorządowych Hannie Gronkiewicz-Waltz. Jak zaznaczył, jego zdaniem wśród przyczyn wielu zwycięstw w pierwszej turze "kandydatów niepisowskich" był wniosek Zbigniewa Ziobry do TK o uznanie za niekonstytucyjny jednego z artykułów Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. - Tutaj naprawdę się przestraszono, że coś z tym polexitem może być na rzeczy - powiedział.

Z sondażu exit poll dla Ipsos wynika, że najlepszy wynik w wyborach uzyskał PiS - 32,3 proc. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska z wynikiem 24,7 proc.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA