fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Sondaż Kantar: W drugiej turze Trzaskowski wygrałby z Dudą

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Andrzej Duda wygrałby pierwszą turę wyborów prezydenckich, ale przegrałby w drugiej z Rafałem Trzaskowskim - wynika z najnowszego sondażu Kantar, którego wyniki opublikował serwis 300polityka.pl.

W pierwszej turze Andrzej Duda uzyskałby 38 proc. poparcia. Na drugim miejscu w sondażu znalazł się Rafał Trzaskowski z wynikiem 27 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej ma prawie 20 pkt. proc. przewagi nad kolejnym w sondażu Szymonem Hołownią, na którego chce głosować 8 proc. respondentów. Na dalszych miejscach znaleźli się Krzysztof Bosak z Konfederacji (6 proc.), prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz (6 proc.) oraz kandydat Lewicy Robert Biedroń (4 proc.). Portal 300polityka, który opublikował wyniki sondażu, podał również zerowy wynik Marka Jakubiaka i Stanisława Żółtka, również 0 proc. poparcia uzyskali „inni kandydaci”. W wyborach, oprócz wymienionych, biorą udział także Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno i Waldemar Witkowski.

Odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć” wskazało 11 proc. pytanych.

W drugiej turze wyborów Andrzej Duda uzyskałby według tego samego sondażu 41 proc. głosów i przegrałby z Rafałem Trzaskowskim, popieranym przez 43 proc. respondentów. Urzędujący prezydent przegrałby także w ewentualnej drugiej turze z Szymonem Hołownią, z identycznym wynikiem. W obu przypadkach odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć” wskazało po 16 proc. ankietowanych.

Kantar przeprowadził sondaż w dniach 5-10 czerwca na reprezentatywnej próbie 986 dorosłych mieszkańców Polski metodą CATI.

Źródło: 300polityka.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA