fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Ewa Kopacz wiceprzewodnicząca grupy chadeków

Fotorzepa, Roman Bosiacki
Premier Ewa Kopacz została wiceszefową grupy EPL. Szefem frakcji ponownie został niemiecki europoseł Manfred Weber.

Manfred Weber, polityk CSU, pełnił funkcję szefa frakcji centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Parlamencie Europejskim przez ostatnich pięć lat.

"Manfred Weber został ponownie wybrany na przewodniczącego naszej grupy z silnym mandatem, który pokazuje zaufanie naszych członków do jego przywództwa i jedność wewnątrz frakcji" - przekazał EPL na Twitterze.

Jednym z wiceprezesów grupy Chadeków została była premier Ewa Kopacz. W poprzedniej kadencji PE stanowisko to pełnił Tadeusza Zwiefka. 

Dziś debiutująca w Parlamencie Europejskim Kopacz zaprezentowała się członkom swojej grupy. - Mówiłam o jedności, mówiłam o wartościach Unii Europejskiej, i mówiłam, że oczywiście możemy się różnić, jedni będą ze wschodu, inni z zachodu, jedni z północy, z południa, z dużego i małego kraju, ale mamy coś, co nas łączy i siłę, szczególną siłę, i to są wartości Unii Europejskiej - powiedziała w rozmowie z Polskim Radiem. 

Jak nieoficjalnie podaje Polskie Radio, Kopacz ma być jedną z kandydatek chadeków na stanowisko wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego.

Źródło: rp.pl/Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA