fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Doradca wojewody ze służbowego telefonu: Głosuj na PiS

Bloomberg
Korzystając ze służbowego telefonu doradca wojewody lubelskiego Tomasz Pietucha zachęcał do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość w niedzielnych wyborach.

"Dzień dobry, Polska potrzebuje silnego głosu w UE. Prześlij ten spot: https://youtu.be/hSGqySaZ050 oraz załączoną grafikę https://tiny.pl/t94ds do swoich znajomych i obroń swoje prawo do złotówki, takiej samej jakości produktów, 500+ i niższego wieku emerytalnego. Widzimy się przy urnach 26 maja! Głosuj na listę nr 4 Prawo i Sprawiedliwość! Podaj dalej!" - SMS o takiej treści wysyłał urzędnik wojewody lubelskiego.

Wiadomość otrzymali m.in. urzędnicy i dziennikarza. Pierwszy link, który został umieszczony w treści, odsyła do spotu wyborczego PiS. Drugi to grafika z wypunktowanymi hasłami dotyczącymi waluty euro, 500 plus oraz trzynastej emerytury.

Lubelski Urząd Wojewódzki potwierdził w rozmowie z Onetem, że SMS został wysłany ze służbowego telefonu. 

- To efekt pomyłki, a nie świadomego działania. Pan Tomasz Pitucha posługuje się jednym telefonem, w którym są dwie karty SIM, w tym służbowa. Podczas wysyłania wiadomości omyłkowo, zamiast z numeru prywatnego, wysłał SMS do kilku osób z numeru służbowego. To był efekt zawieszenia się prywatnej karty SIM i automatycznego przerzucenia przez telefon na drugą, służbową, czego Pan Pitucha nie zauważył – tłumaczy Marek Wieczerzak, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

- Nie wietrzyłbym z tego większej sensacji. Gdyby te wiadomości wygenerowały koszty, to bym je pokrył. Zdaję sobie sprawę, że z publicznych telefonów nie prowadzi się żadnej akcji. To nie było zamierzone - komentuje Pitucha.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA