fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Schetyna: Żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w Sejmie

Twitter/PSL
Walka z pedofilią to nie jest walka z Kościołem; przed ręką sprawiedliwości żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej partii, ani w Sejmie, nigdzie - mówił podczas konwencji wyborczej Koalicji Europejskiej lider PO Grzegorz Schetyna.

Podczas konwencji KE, która odbywa się dziś w Teatrze Dramatycznym w Płocku, Grzegorz Schetyna powtórzył obietnicę sprzed tygodnia o wynegocjowaniu dla polski dodatkowych 100 mld złotych z budżetu Unii Europejskiej.

Zapewnił też, że Koalicja Europejska będzie walczyć o równe traktowanie i równość wobec prawa, dostęp do edukacji i służby zdrowia, a ma w tym pomóc Unia Europejska, która pilnuje praworządności, ale i daje na ten cel pieniądze.

- Trzeba tylko umieć je wziąć, a my umiemy - mówił Schetyna.

Schetyna zaproponował też uruchomienie narodowego programu rozwoju wsi, finansowanego ze wspomnianych 100 mld, podkreślając, że europosłowie PiS opowiedzieli się przeciwko rezolucji, która gwarantowała polskim rolnikom pieniądze z UE. W efekcie do rolników trafi o 15 mld zł mniej.

- Politycy PiS, to szaleństwo, musicie się opanować! - nawoływał Schetyna.

Cześć wystąpienia lider PO poświęcił kwestii pedofilii w Kościele. Podkreślił, że walka z tym zjawiskiem nie jest walką z Kościołem.

- Przed ręką sprawiedliwości żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej partii, ani w Sejmie, nigdzie - zapewniał polityk.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA