fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Francja wprowadzi limity pracowników spoza UE

AFP
Francuska minister pracy Muriel Penicaud zapowiedziała, że Francja po raz pierwszy wprowadzi kwoty dla pracowników spoza UE. Takiego posunięcia od dawna domagała się francuska prawica.

Występując na antenie francuskiej BFM TV minister pracy zapowiedziała wprowadzenie kwot dla pracowników spoza UE latem przyszłego roku.

Rząd ma wcześniej przygotować listę zawodów objętych kwotami.

Premier Francji Edouard Philippe w ubiegłym miesiącu oświadczył, że nie sprzeciwia się wprowadzeniu kwot dla imigrantów. Temat zagrożenia miejsc pracy we Francji przez imigrantów jest często poruszany przez francuską prawicę - zauważa Reuters.

Rząd powołany przez centrowo-liberalnego prezydenta Emmanuela Macrona znajduje się jednocześnie pod presją swoich własnych zwolenników, którzy sprzeciwiają się wprowadzeniu jakichkolwiek ograniczeń w zatrudnianiu imigrantów.

- Naszym priorytetem jest pomoc Francuzom w powrocie na rynek pracy. W drugiej kolejności jest nim przyjmowanie uchodźców i umożliwienie im podjęcia pracy - powiedziała w BFM TV Penicaud.

- Jeśli nadal będzie potrzeba, dla dobra kraju i firm, sprowadzimy wymaganych pracowników (z innych państw - red.), kierując się ich wyuczonym zawodem i kwalifikacjami - dodała.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA