fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Cimoszewicz o brexicie: Jest nadzieja dla UE

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
- To jest sytuacja krańcowo trudna, natomiast to, co miało się okazać politycznym ciosem dla Unii Europejskiej, takim politycznym ciosem się nie okazało - mówił w Onet Rano były premier Włodzimierz Cimoszewicz.

Cimoszewicz stwierdził w rozmowie z Onetem, że po referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za wyjściem z Unii, sprawę brexitu należy "dopisać do listy kryzysowych problemów".

Z biegiem czasu okazuje się jednak, że decyzja Londynu jednoczy większość pozostałych krajów UE, które wyciągają wnioski z obecnego chaosu i mogą się zastanowić, co należy zrobić, by uniknąć kolejnych -exitów.

Cimoszewicz zauważył, że w polskim społeczeństwie rośnie świadomość kulisów wokół brexitu. Między innymi - działań Rosji.

- Nie mam wątpliwości, że Rosjanie są w ofensywie od dłuższego czasu i wykorzystują internet do wpływania na opinię publiczną. Są aktywni w państwach demokratycznych - mówił Włodzimierz Cimoszewicz.

Jego zdaniem działania Rosjan okazały się w pewnym stopniu skuteczne w kampanii przed referendum w Wielkiej Brytanii.

Nie mam wątpliwości, że Rosjanie są w ofensywie od dłuższego czasu i wykorzystują internet do wpływania na opinię publiczną. Są aktywni w państwach demokratycznych -  dodał gość Onet.pl.

Podczas szczytu w Brukseli państwa UE zaproponowały Wielkiej Brytanii dwa możliwe terminy wyjścia z Unii: 12 kwietnia albo 22 maja. Premier May ubiegała się o odłożenie brexitu do 30 czerwca.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA