fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Niemcy: Wyjeżdżają do Syrii na wakacje? Stracą status uchodźcy

Mstyslav Chernov/CC 4.0
Uchodźcy, którzy wracają do Syrii na wakacje, mogą stracić status uchodźcy w Niemczech - poinformował szef MSW Horst Seehofer.

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer w rozmowie z tygodnikiem "Bild am Sonntag" zapowiedział twardą reakcję na syryjskich uchodźców, którzy opuszczają Niemcy, aby spędzić wakacje w swoim kraju.

- Jeśli ktoś, syryjski uchodźca, regularnie wyjeżdża na wakacje do Syrii, nie może uczciwie twierdzić, że jest prześladowany - powiedział Seehofer. - Będziemy musieli pozbawić ich statusu uchodźcy - dodał minister.

Szef MSW zapowiedział, że urzędnicy rozpoczną dochodzenie, gdy tylko dowiedzą się o takiej podróży. Polityk nie odpowiedział, ile osób może dotknąć ta zmiana.

Niemieccy urzędnicy nie mogą deportować ludzi do Syrii, ponieważ kraj uważany jest za niebezpieczny. Zakaz wygasa z końcem 2019 roku, choć istnieje możliwość jego przedłużenia.

Seehofer powiedział, że władze dokładnie obserwują sytuację w Syrii. - Kiedy warunki na to pozwolą, przeprowadzimy deportację - zapowiedział.

Minister wielokrotnie nie zgadzał się z kanclerz Angelą Merkel. Jego zdaniem polityka migracyjna Niemiec jest zbyt liberalna.

Źródło: DW
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA