fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polisa tylko szyta na miarę

123RF
Nowa rekomendacja KNF to kolejne przepisy, które mają chronić klienta i ukrócić patologie na rynku ubezpieczeń o charakterze inwestycyjnym.

Zgodnie z nową ustawą od stycznia zakłady ubezpieczeń muszą oferować polisy inwestycyjne adekwatne do potrzeb klienta, z uwzględnieniem jego wiedzy, doświadczenia i sytuacji finansowej. Ubezpieczenie z funduszem kapitałowym musi być zatem niejako szyte na miarę. Ustawa jednak nie precyzuje, jak taką adekwatność towarzystwa mają badać. Z pomocą przychodzi Komisja Nadzoru Finansowego, która przedstawiła towarzystwom instrukcje.

Klient pod lupą

Zanim ubezpieczyciel sprzeda polisę z UFK, będzie musi przeprowadzić z potencjalnym kupcem dokładną ankietę. Trzeba będzie dopytać klienta m.in. o cel zawarcia umowy, wybadać jego akceptowalny poziom ryzyka czy preferencje dotyczące częstotliwości opłacania składki ubezpieczeniowej. W ten sposób zakład ustali potrzeby klienta. Ale to nie wszystko.

Trzeba też przeprowadzić analizę jego potrzeb. KNF wskazuje, że konieczne jest sprawdzenie jego wiedzy oraz jej źródeł w zakresie ubezpieczeń na życie oraz produktów ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA