fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aukcje LTE mogą trafić pod arbitraż

Bloomberg
Olympia, grecki akcjonariusz kontrolujący spółkę P4, czyli operatora sieci Play, poinformował o sporze z polskim rządem.

Współwłaściciel P4 zwrócił się również o polubowne zakończenie sporu na mocy dwustronnej umowy w sprawie popierania i wzajemnej ochrony inwestycji, zawartego między Polską a Grecją.

Ma to być sposób na obronę interesów operatora w związku z planowaną zmianą przepisów dla trwającego przetargu LTE. Zdaniem Olympii nowelizacja rozporządzenia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji spowoduje nieodwracalne naruszenie interesów P4 i materialnych szkód do wysokości 500 mln euro.

„Rozumiejąc znaczenie aukcji LTE dla polskiej gospodarki, Olympia jest zdecydowana dążyć do polubownego rozwiązania z rządem polskim, który będzie wspierać szybki przydział częstotliwości bez naruszania praw uczestników będącej w toku aukcji" – podała grecka spółka i ostrzegła, że jeśli wdrożone przez Polskę rozwiązania naruszą prawa P4, sprawa może trafić do międzynarodowego sądu arbitrażowego. Olympia będzie mogła domagać się również odszkodowania.

Ce...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA