fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Zdjęcie-legenda z zamieszek w Baton Rouge

Jonathan Bachman, Reuters/Twitter
Zdjęcie wykonane przez reportera Reutersa podczas zamieszek na tle rasowym w mieście Baton Rouge obiegło cały świat i zostało uznane za symbol tych wydarzeń.

Przez Stany Zjednoczone przetaczają się protesty związane ze śmiercią kilku Afroamerykanów, w ostatnim czasie zastrzelonych przez policję

W ubiegłym tygodniu w Minnesocie i w Luizjanie zastrzelonych zostało dwóch czarnoskórych, co doprowadziło do gwałtownych protestów  i stało się przyczyną tragedii w Dallas, gdzie snajper, były żołnierz, zastrzelił pięciu policjantów i zranił siedmiu.

Podczas protestów w Baton Rouge w Luizjanie fotografowi Reutersa Jonathanowi Bachmanowi, udało się uchwycić symboliczną scenę. Młoda, drobna, bezbronna Afroamerykanka w lekkiej sukience stoi na przeciwko dwóch uzbrojonych policjantów. Zdjęcie zrobiono w pobliżu komisariatu policji, gdzie zebrali się protestujący.

Zdjęcie zamieszczone na portalach społecznościowych obiegło cały świat i uznane jest już w tej chwili za zdjęcie-legendę, symbol tych trudnych dla Stanów chwil.

 

Kobieta, 28-letnia Ieshia Evans, pielęgniarka, matka pięcioletniego syna, została zatrzymana i wciąż przebywa w areszcie.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA