fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Solidarność z sąsiadami. „Gramy dla Białorusi 2021”

materiały prasowe
W czwartek wieczorem odbędzie się specjalny koncert „Gramy dla Białorusi 2021”. To wyraz solidarności z Białorusinami, którzy od sierpnia ubiegłego roku walczą o demokrację.

25 marca to Dzień Wolności Białorusi - święto, nieuznawane przez władze, ale od lat celebrowane przez białoruskich obywateli, którzy w ten sposób demonstrują swoje przywiązanie do wolności.

W ramach koncertu "Gramy dla Białorusi 2021", na scenie pojawią się m.in. Krystyna Prońko, Katarzyna Cerekwicka, Igor Herbut, Piotr Cugowski oraz artyści z Białorusi - grupa indie popowa NaviBand oraz chór Harmoń z Łosinki (woj. podlaskie). 

W programie koncertu znalazły się m.in. utwory Czesława Niemena, który urodził się i wychował na terenach dzisiejszej Białorusi. 

Zabrzmią też utwory zespołu NaviBand, napisane dla wsparcia ubiegłorocznych protestów białoruskiego społeczeństwa, słynne „Mury” Jacka Kaczmarskiego oraz przebój białoruskiej grupy Lyapis Trubetskoy, pt. „Graj”.

Koncert odbędzie się bez udziału publiczności. Będzie transmitowany od godz. 20.15 na antenach telewizji publicznej (TVP Kultura, TVP Polonia, Biełsat TV, TVP Wilno) oraz online na Facebooku i kanale na YouTube Narodowego Centrum Kultury. 

Organizatorem koncertu jest Narodowe Centrum Kultury. 

Również w czwartek odbędzie się akcja #LightForBelarus, która polega na oświetlaniu budynków instytucji kultury oraz innych obiektów publicznych w narodowych barwach flagi Białorusi: biało-czerwono-białej lub innej dostępnej formie ekspozycji historycznych barw Białorusi, np. wywieszeniu w oknach flag. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA