fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Seks nie dla homoseksualistów. Biskupi przepraszają

York Minster [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]
Arcybiskup Canterbury Justin Welby i arcybiskup Yorku, John Sentamu przeprosili za oświadczenie Kościoła Anglii sprzed tygodnia, w którym pojawiło się stwierdzenie, iż tylko heteroseksualne małżeństwa powinny uprawiać seks.

Arcybiskupi przyznają, że Kościół jest świadom iż oświadczenie z ubiegłego tygodnia "podważyło zaufanie" do niego i dodają, że jest im przykro za "podziały i ból, które oświadczenie Kościoła Anglii wywołało".

Kościół Anglii wywołał kontrowersje w ubiegłym tygodniu stwierdzając, że związki partnerskie, uznawane przez prawo na Wyspach i mające podobne prawa jak małżeństwa, powinny być niczym więcej niż "przyjaźnią, której towarzyszy seksualna abstynencja".

Kościół podkreślił w oświadczeniu, że seks jest właściwy tylko w małżeństwach heteroseksualnych i wszelkie inne stosunki seksualne nie są zgodne "z celem, jaki ma Bóg dla człowieka".

Biskupi wydali wytyczne w kwestii związków partnerskich po zmiana w prawie na Wyspach, które pozwoliły parom homoseksualnym zawierać związki partnerskie.

W stanowisku Kościoła Anglii sprzed tygodnia czytamy, że sprzeciwia się on związkom partnerskim zarówno heteroseksualnym, jak i homoseksualnym".

"Dla chrześcijan małżeństwo jest trwającym do końca życia związkiem mężczyzny i kobiet" - podkreślał Kościół Anglii. Jak dodał małżeństwo jest "odpowiednim kontekstem dla aktywności seksualnej".

Sky News przypomina, że Kościół Anglii (nie obowiązuje w nim celibat) pozwala duchownym pozostawać w związkach homoseksualnych pod warunkiem, że duchowny będący w takim związku zachowuje seksualną abstynencję.Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA