fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Parlamentarzystki będą mogły karmić piersią w Izbie Gmin

UK Parliament
Spiker Izby Gmin Lindsay Hoyle z Partii Pracy zniósł zakaz karmienia piersią na sali obrad niżej izby brytyjskiego parlamentu.

Lindsay Hoyle w listopadzie zastąpił na stanowisku spikera Izby Gmin Johna Bercowa. W rozmowie z dziennikarzami powiedział, że jego zdaniem nie ma powinno być regulacji w kwestii karmienia piersią na sali obrad.

- Moje zdanie jest takie, że to decyzja kobiety - powiedział. Decyzja spikera jest zerwaniem z rozporządzeniem wprowadzonym w 2000 roku przez pierwszą kobietę na tym stanowisku, Betty Boothroyd. Podtrzymali to kolejni spikerzy: Michael Martin i John Bercow.

- Uważam, że dyktowanie zasad w tej kwestii byłoby dla mnie złe, jako mężczyzny. Jeśli do tego dojdzie, to tak będzie. Powiedzmy, że nie denerwowałbym się z tego powodu - dodał.

Pierwszą kobietą, która karmiła w Izbie Gmin była Helene Hayman z Partii Pracy. Doszło do tego pod koniec lat 70.

W 2000 roku Boothroyd uznała, ze karmienie dziecka na sali obrad nie sprzyja prowadzeniu działań publicznych. - Nie sądzę też, że w takich warunkach można zapewnić niezbędne spokojne warunki do karmienia dzieci - tłumaczyła.

Jej następca, Michael Martin sugerował, że parlamentarzystki powinny korzystać ze specjalnie przygotowanych pomieszczeń. 

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA