fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Australijskie miasteczko wprowadza politykę dwóch kotów

Fotorzepa, Agnieszka Kazimierczuk
Od początku 2020 roku w mieście Mount Barker na południu Australii będą obowiązywać restrykcyjne przepisy: w każdym domu mogą być najwyżej dwa koty, a zwierzęta będzie obowiązywać "godzina policyjna" - od 20 do 7.

Władze miasteczka w najbliższym czasie będą testować nowy regulamin, który bezwzględnie ma wejść w życie od początku przyszłego roku.

Kluczowym celem nowych przepisów jest eliminacja "uciążliwych zachowań kotów". Precyzując, chodzi o agresywne zachowania, "wytwarzanie nieprzyjemnych dźwięków lub zapachów", załatwianie się w cudzych ogródkach bez zgody ich właścicieli, niszczenie środowiska i szkody materialne.

Każdy kot będzie miał zakaz opuszczania domu między godziną 20 wieczorem a 7 rano. Złapany poza domem delikwent zostanie przymusowo odstawiony do właścicieli. Ma temu służyć obowiązkowe chipowanie. Jeśli właściciela nie uda się odnaleźć - kot ma trafić do innego domu.

Jeśli zachowania kota nie uda się utemperować, regulamin głosi, że "podjęte zostaną działania egzekucyjne", ale autorzy nie precyzują, o jakie dokładnie chodzi.

Z polityki maksymalnie dwóch kotów w jednym gospodarstwie domowym zwolnieni są ci, którzy w momencie wejścia w życie przepisów mają już więcej pupili. Ale i tak ich właściciele muszą wystąpić o zgodę na ich trzymanie. Może ona zostać cofnięta, jesli będą się powtarzały skargi na zwierzaka.

Koty muszą też być obowiązkowo sterylizowane.

Rada Dystryktu Mount Barker tłumaczy w oświadczeniu, że celem regulaminu jest dobrostan zwierząt. Godzina policyjna zostanie wprowadzona dla ich dobra, bo najbezpieczniejszym miejscem dla kota jest jego własny dom, gdzie nie jest narażony na potrącenie czy scysje z innymi przedstawicielami swojego i innych gatunków.

Restrykcyjny regulamin wprowadzony został po tym, jak władze Australii rozpoczęły wybijanie dziko żyjących kotów. Do 2020 roku ma ich wybić 2 miliony.

Źródło: Newsweek.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA