fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Przeszukanie cmentarza w Watykanie nie dało odpowiedzi

AFP
Eksperci poinformowali po przeszukaniu cmentarza w Watykanie, że nie znaleźli żadnych szczątków, które mogły należeć do zaginionej 36 lat temu nastolatki Emanueli Orlandi.

Po informacji przekazanej przez watykańskich urzędników, ekspert reprezentujący rodzinę zaginionej powiedział, że oczekuje przeprowadzenia większej liczby testów niektórych kości.

Rzecznik prasowy Watykanu powiedział, że eksperci biorący udział w przeszukaniu cmentarza nie znaleźli kości, które pasowałyby do poszukiwanych szczątków nastolatki.

Specjalista medycyny sądowej Giovanni Arcudi, który kierował pracami zespołu, powiedział, że "nie znaleziono struktury kostnej sięgającej okresu późniejszego niż koniec XIX wieku". Przedstawiciel rodziny Emanueli Orlandi chce by szczegółowo zbadano 70 kości.

Do czasu wydania orzeczenia w tej sprawie, policja przejęła szczątki.

Emanuela Orlandi była córką członka gwardii watykańskiej. Ostatni raz widzianą ją 22 czerwca 1983 roku, gdy opuszczała szkołę muzyczną w Rzymie. 15-latka miała zostać porwana, a porywacze mieli wystosować żądanie wypuszczenia z więzienia Ali Agcy, który strzelał do papieża Jana Pawła II na placu Św. Piotra.

Do tej pory nie wyjaśniono również innego zaginięcia. Druga zaginiona nastolatka to 16-letnia wówczas Mirella Gregori, która zaginęła dokładnie 40 dni przed Orlandi. Wychodząc z domu powiedziała matce, że idzie spotkać się z kolegą ze szkoły. Nigdy nie wróciła. 

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA