fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wiadomości w rosyjskiej telewizji prowadził robot-prezenter

YouTube
Program informacyjny Wiesti na kanale Rossija24 prowadził android Aleks. Jedna z informacji dotyczyła polityka opozycji, który miał kopnąć kota.

Program Wiesti chwali się, że wyprodukowany robot jest pierwszym rosyjskim androidem obdarzonym sztuczną inteligencją. Dzieło firmy Promobot jest w praktyce tylko głową robota, która umie się poruszać i mówić oraz rozpoznawać ludzkie emocji i brać udział w rozmowie.

Wszystkie podzespoły Aleksa zostały opracowane w Rosji. W czasie swojego wystąpienia na antenie robot nazwał się gwiazdą forum robotyki, które odbędzie się w w podmoskiewskim parku technologicznym Skołkowo – rosyjskiej „Dolinie Krzemowej”.

W serwisie jedna z informacji dotyczyła rzekomego kopnięcia kota. Miał się tego dopuścić rosyjski opozycjonista i deputowany Ilia Jaszyn. 

– Absolutnie przypadkowo na nagranym przez amatora filmiku widać kota, który otrzymuje silne kopnięcie nogą od człowieka podobnego do Ilii Jaszyna, miejskiego deputowanego o tzw. opozycyjnych poglądach – mówił robot.

Autentyczność nagrania podważył Aleksiej Nawalny, który uważa, że materiał został wyprodukowany przez piarowców obecnego mera Moskwy Siergieja Sobianina.

Źródło: Biełsat
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA