fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kalwaria Zebrzydowska: Burmistrz chce "samorządu wolnego od ideologii LGBT"

Pixabay
Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty spotkał się dziś z małopolskim kuratorem oświaty Barbarą Nowak. Zadeklarował, że przygotuje projekt stanowiska "samorządu wolnego od ideologii LGBT"

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty uważa, że "zadaniem wszystkich instytucji jest przeciwdziałanie i ochrona dzieci przed deprawacją i demoralizacją".

Przedstawiciele gminy poinformowali, że burmistrz wyraził "zdecydowane poparcie dla wszystkich działań podejmowanych przez Panią Kurator, która wykazuje szczególną troskę o harmonijny rozwój dzieci i młodzieży. Dowodem tego jest przeciwstawianie się ideologicznej indoktrynacji w szkołach".

W spotkaniu oprócz burmistrza i kurator oświaty uczestniczyli także dyrektorzy gminnych szkół, małopolski wicekurator, oświaty, radny miejskiej rady, przewodniczący Komisji Spraw Bytowych, Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji oraz strona kościelna. 

Przypomnijmy, że kurator Barbara Nowak skrytykowała prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego za podpisanie deklaracji na rzecz społeczności LGBT. "Czy wspomniał, że to propagowanie między innymi pedofilii?" - zapytała.

W odpowiedzi RPO Adam Bodnar w piśmie do minister edukacji Anny Zalewskiej stwierdził, że wypowiedź ta miała wymiar homofobiczny. Domagał się wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych wobec kurator z Krakowa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA