fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Ulotka Ku Klux Klanu na okładce amerykańskiego dziennika

Westmoreland News
Wydawany w amerykańskim stanie Virginia dziennik "Westmoreland News" zamieścił na swojej okładce ulotkę rekrutacyjną do Ku Klux Klanu.

Dziennikarze z gazety "News Westmoreland" na okładce opisywali historię z miasteczka Colonial Beach, gdzie mieszkańcy przed swoimi domami znaleźli ulotki i płyty DVD pozostawione przez członków Ku Klux Klanu.

Aby zilustrować materiał, załączono ulotkę, którą otrzymali mieszkańcy. Treść materiału zawierała język rasistowski i antysemicki. - Opublikowali ulotkę tak, jakby chcieli im zapewnić darmową reklamę - mówi jedna z mieszkanek Colonial Beach.

- Na okładce był zamieszczony nawet numer telefonu do szefa Ku Klux Klanu. Uważam, że to niedorzeczne - dodała.

Sprawę komentuje redakcja dziennika. "News Westmoreland w żaden sposób nie popiera treści, które znalazły się na ulotce. Nie popiera również działalności Lojalnych Białych Braci i Ku Klux Klanu" - przekazano.

Wyjaśnienia nie były wystarczające dla wielu czytelników. Część z nich nawołuje do bojkotu dziennika. "Ta historia mogła zostać opowiedziana bez promowania tych szaleńców. To całkowicie niedorzeczne, że wydrukowano coś takiego bez zastanowienia się nad późniejszymi konsekwencjami" - napisał jeden z czytelników.

Szef lokalnej policji poinformował, że osobiście przekazał dziennikarzom ulotkę, która trafiła do mieszkańców miasta, jednak nie spodziewał się, że w taki sposób zostanie wykorzystana.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA