fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Paryżanka pozywa rząd za brudne powietrze

Fotolia
Paryżanka pozywa francuskie państwo za to, że władze nie są w stanie jej ochronić przed zanieczyszczeniem powietrza - informuje BBC.

Nietypowy pozew złożyła w sądzie 56-letnia Clotilde Nonnez, nauczycielka jogi, która - jak mówi - mieszka w stolicy od 30 lat i zauważyła, że zanieczyszczenie odbija się negatywnie na jej zdrowiu.

Prawnik kobiety podkreśla, że z powodu zanieczyszczenia powietrza co roku umiera 48 tysięcy Francuzów.

Jak mówi reprezentujący Nonnez przed sądem François Lafforgue zdaniem jego i jego klientki problemy medyczne, na jakie uskarżają się Francuzi z powodu wysokiego zanieczyszczenia są efektem zaniedbań władz w walce o czyste powietrze. Dodaje, że wkrótce do sądów w Lyonie, Lille i innych miastach, trafią podobne sprawy.

W Paryżu rekordowe poziomy zanieczyszczenia odnotowano w grudniu ubiegłego roku.

Nonnez podkreśla, że wiodła zdrowe życie, najpierw jako tancerka, a potem jako nauczycielka jogi, ale w ostatnim czasie ma problemy z drogami oddechowymi - właśnie z powodu zanieczyszczenia powietrza. W grudniu kobieta miała doznać zapalenia osierdzia.

- Lekarz, która mnie leczyła, mówiła, że oddychamy zepsutym powietrzem. Miała innych pacjentów takich jak ja, w tym dzieci i niemowlęta - skarżyła się Nonnez.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA