fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Solidarna Polska

Sebastian Kaleta: Jesteśmi sceptyczny w sprawie ustawy covidowej

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta powiedział, że Solidarna Polska sceptycznie podchodzi do przepisów tzw. ustawy covidowej. W jego ocenie przepisy te ulegną zmianie.

W porządku środowego posiedzenia Sejmu znalazło się głosowanie nad forsowana przez PiS ustawą, nazywaną "covidową". Zakłada ona, że urzędnik nie poniesie odpowiedzialności karnej, jeśli będzie działać w interesie społecznym w celu przeciwdziałania Covid-19.

We wtorek sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusz Kowalski powiedział, że Solidarna Polska nie poprze ustawy. - Obowiązkiem funkcjonariusza publicznego jest przestrzeganie prawa, a nie poszukiwanie drogi na skróty - tłumaczył.

- W przypadku tego przepisu jesteśmy raczej zdecydowanie sceptyczni - powiedział w rozmowie z TVN24 wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Sebastian Kaleta. - Mówię o brzmieniu, nie o samej propozycji kierunkowej - dodał poseł Solidarnej Polski.

- Uważamy, że przepis dotyczący buforu bezpieczeństwa dla osób podejmujących ważne decyzje powinien być i od miesiąca rozmawiamy w ramach koalicji o poprawie tego przepisu - mówił Kaleta.

Jego zdaniem przepis ten ulegnie zmianie. 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA