fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

#RZECZoPRAWIE: Gąciarek o hejtowaniu sędziów: Nie wierzę, że minister Ziobro nie wiedział o trollowaniu

Piotr Gaciarek
tv.rp.pl
- To sprawa wagi państwowej, problem natury publicznej - mówił w programie #RZECZoPRAWIE Piotr Gąciarek, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, który jest ofiarą szkalowania.

- Wszyscy obywatele, w tym my sędziowie chcemy wiedzieć jak to było możliwe, że pod bokiem ministra Ziobry działała zorganizowana grupa, być może o charakterze przestępczym, która zajmowała się szkalowaniem, uzyskiwała "kwity" na sędziów i przekazywała hejterce - dodał.

Sędzia zwrócił uwagę, że Łukasz Piebiak zapisał się źle w historii naszego państwa. - To on referował i przygotowywał ustawy chociażby dewastujące Sąd Najwyższy - mówił Gąciarek.

Zdaniem sędziego dymisja nie może być końcem tej sprawy. - Trzeba to dokładnie wyjaśnić - podkreślił. - Tak samo jak obywatele nie wierzę w to, że minister Ziobro nie wiedział o tej sprawie - mówił dalej. - Minister wie o każdej ważnej sprawie, bo po to uczynił sobie taka ustawę, by móc ręcznie sterować każdym śledztwem, wiedzę i mieć wgląd w każda sprawę sądową - podsumował.

Gąciarek podkreślił, że doniesienia medialne wskazują, że już w marcu policja, prokuratura była w posiadaniu nośników informatycznych hejterki.

- Naprawdę trzeba być naiwnym żeby nie wierzyć, że minister nie wiedział że to zostało zabezpieczone i o tym, że prokuratura nie poinformowała go, co na tych nośnikach jest - powiedział.

Gąciarek w #ZREZCoPRAWIE

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA