fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Sędzia Paweł Juszczyszyn: Izba Dyscyplinarna SN nie jest sądem

Sędzia Paweł Juszczyszyn
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie jest sądem w rozumieniu prawa Unii Europejskiej, a przez to nie jest sądem w rozumieniu prawa krajowego - pisze sędzia Paweł Juszczyszyn, i zapowiada, że w środę przystąpi do rozpoznania w składzie trzech sędziów sprawy odwoławczej.

Izba Dyscyplinarna SN zdecydowała we wtorek o zawieszeniu olsztyńskiego sędziego Pawła Juszczyszyna w orzekaniu. Obniżono mu też wynagrodzenie o 40 proc. Ani Juszczyszyna, ani jego pełnomocników nie było we wtorek na sali rozpraw.

- Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie jest sądem w rozumieniu prawa Unii Europejskiej, a przez to nie jest sądem w rozumieniu prawa krajowego - napisał na swoim facebookowym profilu sędzia, powołując się na wyrok SN z 5 grudnia 2019 r. i niedawną uchwałę składu połączonych izb SN. - Dlatego też, jutro – 5 lutego 2020 r. o godzinie 11.45 w Sądzie Okręgowym w Olsztynie zamierzam przystąpić do rozpoznania w składzie trzech sędziów sprawy odwoławczej przydzielonej do mojego referatu - zapowiedział.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA