fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Senat wybrał swoich przedstawicieli do KRS

Krzysztof Kwiatkowski, Bogdan Zdrojewski
Fotorzepa/Marian Zubrzycki, Fotorzepa/Jerzy Dudek
Krzysztof Kwiatkowski i Bogdan Zdrojewski to nowi członkowie Krajowej Rady Sądownictwa, o których wyłonieniu w piątkowy wieczór zadecydował Senat.

Wymaganej liczby głosów senatorów nie uzyskał Rafał Ambrozik.

W środę doszło do remisowego rozstrzygnięcia głosowania ws. kandydatów do Rady. W związku z nieuzyskaniem większości głosów Senat nie zgodził się na przełożenie na kolejne posiedzenie senackich wybór do KRS, o co wnioskował senator Koalicji Obywatelskiej Leszek Czarnobaj.

Czytaj także: Remis w Senacie, senatorowie niezależni zagłosowali jak PiS 

Przeciwny wniosek złożył Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości. - Uważam, że powinniśmy przystąpić do wyboru członków KRS. Taka jest kompetencja, takie jest prawo, ale taki jest przede wszystkim obowiązek konstytucyjny Senatu - kontrował. 

- Państwo podnosicie wielokrotnie, że są problemy z długością trwania postępowań sądowych, są problemy kadrowe w sądach, a takie postępowanie, taka obstrukcja w tym zakresie pogłębia tylko te problemy. Dlatego w imieniu senatorów Prawa i Sprawiedliwości proszę o to, ażebyśmy procedowali wybór, tym bardziej że ta procedura jest już w trakcie. Procedowaliśmy to, zostały przedstawione kandydatury poszczególnych klubów na posiedzeniu komisji, zostały one zaopiniowane pozytywnie - zauważył Pęk.

Przypomnijmy, że o kandydaturach senatorów: Bogdana Zdrojewskiego (Koalicja Obywatelska), Krzysztofa Kwiatkowskiego (niezależny) i Rafała Ambrozika (Prawo i Sprawiedliwość) poinformowano 13 grudnia 2019 r. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA