fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ścieżki kariery

Absolwenci Harvardu wskażą drogę do kariery

materiały prasowe
Już po raz ósmy konkurs zorganizowany przez Harvard Club of Poland zachęca młodych Polaków do studiów na renomowanych uczelniach na świecie, w szczególności na Harvardzie.

Jesienią grupa ambitnej młodzieży pojedzie do Bostonu - na kampus jednej z najbardziej znanych i cenionych w świecie uczelni w USA. Tygodniowy wyjazd na Harvard University - połączony z udziałem w wybranych zajęciach, spotkaniach z wykładowcami i pracownikami jej Admission Office (biura rekrutacji) - to główna nagroda w konkursie Droga na Harvard. „Rzeczpospolita" jest partnerem medialnym przedsięwzięcia, które już po raz ósmy organizuje Harvard Club of Poland - zrzeszający polskich absolwentów tej uczelni.

Chętni mogą się jeszcze zgłaszać – nabór trwa do 22 kwietnia.

- Nazwa naszego programu - Droga na Harvard jest nieco umowna. Chcemy zachęcić młodych ludzi w Polsce do studiowania nie tylko na Harvardzie, ale także na innych najlepszych uczelniach wyższych na świecie – wyjaśnia Jarosław Góra, wiceprezes Harvard Club of Poland i dyrektor konkursu.

Program ma zarówno zachęcić, jak również dać młodym, ambitnym ludziom konkretne wsparcie. Dostaną praktyczną wiedzę o wymaganiach, jakie amerykańska uczelnia stawia kandydatom na studia, a także o możliwościach zdobycia finansowana na pokrycie kosztów nauki i pobytu w USA. Tę wiedzę zapewnia m.in. indywidualny mentoring ze strony polskich absolwentów Harvard University, na który mogą liczyć finaliści konkursu.

Jak zwraca uwagę Jarosław Góra, proces przygotowań do studiów na Harvardzie i innych najlepszych uczelniach trwa niekiedy kilka lat. Dlatego też program jest skierowany nie tylko do studentów i absolwentów szkół wyższych, ale również do licealistów, gimnazjalistów i uczniów ostatnich klas szkół podstawowych.

Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu, 30 autorów najlepszych zgłoszeń przejdzie do finału, czyli do bezpośrednich rozmów z członkami Harvard Club of Poland. W trakcie rozmów zostanie wybrana grupa 10–20 laureatów konkursu, zaś podczas uroczystej gali 13 czerwca poznamy laureatów nagrody głównej, którzy we wrześniu pojadą na tydzień na Harvard.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA