fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Prezydent w środę spotka się z liderami opozycji

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Michał Kolanko
Prezydent w środę o godz. 17.00 spotka się z szefami klubów i kół sejmowych w sprawie praworządności.

Jako pierwsze o możliwości spotkania z politykami opozycji informowało radio RMF FM. Informację tę udało nam się potwierdzić - zaproszenie zostało skierowane do liderów klubów i kół w Sejmie.

Informację potwierdził na Twitterze Marcin Kędryna, dyrektor biura prasowego w Kancelarii Prezydenta. Dodał, że do spotkania dojdzie „na prośbę opozycji”.

Borys Budka, lider klubu Koalicji Obywatelskiej, największej siły opozycyjnej w Sejmie, zapowiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że przybędzie na spotkanie z prezydentem.

Tematem spotkania ma być tzw. ustawa kagańcowa. Czy to oznacza zapowiedź zmiany stanowiska Zjednoczonej Prawicy? – Na razie mowy o tym nie ma – mówił nam jeden z polityków PiS.

Nic nie wskazywało też na to, by prezydent Andrzej Duda miał nie podpisać ustawy dyscyplinującej sędziów - pisał w poniedziałek Michał Kolanko. Twarda retoryka to efekt oczekiwań własnych wyborców. W partii atmosfera jest raczej bojowa.W PiS twardą linię wobec sędziów uznaje się nie tylko za metodę integracji własnego elektoratu, ale też jeden z elementów powstrzymywania wzrostu notowań Konfederacji.

W piątek KPRM poinformowała, że premier Morawiecki skieruje do Trybunału Konstytucyjnego wniosek w związku z uchwałą Sądu Najwyższego. – Jako prezes Rady Ministrów nie mogę pozwolić na chaos i anarchię – mówił Morawiecki. W PiS odnotowano, że podejście premiera do uchwały jest inne niż to, które jeszcze w czwartek prezentowali Zbigniew Ziobro i jego współpracownicy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA