fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Sędzia Topyła uniewinniony. Wiceszef kancelarii Dudy zbulwersowany

Paweł Mucha
rp.pl
Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha jest zaskoczony decyzją Sądu Najwyższego w sprawie sędziego oskarżonego o kradzież.

Sąd Najwyższy uniewinnił byłego wiceprezesa Sądu Rejonowego w Żyrardowie Mirosława Topyłę, który został dyscyplinarnie ukarany usunięciem ze stanu sędziowskiego za kradzież 50 zł na stacji benzynowej. 

W marcu 2017 44-letni sędzia Topyła zabrał banknot położony przez klientkę na ladę na stacji paliw pod Sochaczewem. Zdarzenie nagrał system monitoringu. Na filmie widać, jak sędzia zabiera banknot położony na ladzie przez starszą kobietę, gdy ta na chwilę odwróciła się od lady. Czytaj więcej

Decyzję Sądu Najwyższego na antenie Polskiego Radia komentował wiceszef Kancelarii Prezydenta. Paweł Mucha nie krył zaskoczenia po usłyszeniu dzisiejszej decyzji.

Jego zdaniem dzisiejsze orzeczenie SN pokazuje zasadność przeprowadzenia reformy wymiaru sprawiedliwości.

- Tego rodzaju sytuacje nie budzą zaufania do rozstrzygnięć i do obiektywizmu środowiska w tych kwestiach, kiedy mówimy o odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów za popełnione czyny, i na pewno zasadne jest to, co się działo w zakresie reformy - powiedział Mucha.

Zdaniem pracownika KPRP orzeczenie może zbulwersować opinię publiczną.

Źródło: rp.pl/Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA