fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Sondaż: Afera mailowa surowo oceniana przez Polaków

Michał Dworczyk
Michał Dworczyk, od którego zaczęła się afera mailowa w wywiadzie we „Wprostˇ zdradził, że „kilka dni temu zostały przejęte – choć może stało się to wcześniej, tylko o tym nie wiedzieliśmy – skrzynki i media społecznościowe kilku osób”.
PAP/ Leszek Szymański
Ponad jedna trzecia ankietowanych przez IBRiS w sondażu dla „Rzeczpospolitej” uważa, że afera e-mailowa zagraża bezpieczeństwu państwa, a ponad jedna czwarta - że obnaża niekompetencję służb specjalnych. Tylko co dziesiąty respondent uważa ją za mało istotny incydent.

Zdaniem 36,2 proc. respondentów wyciek służbowych wiadomości z prywatnego konta ministra Michała Dworczyka zagraża bezpieczeństwu państwa. Kolejne 26,3 proc. ocenia, że incydent obnaża niekompetencję służb. Zdaniem 15,5 proc. ankietowanych afera mailowa „odsłania wstydliwe kulisy pracy rządu”.

Tylko dla 10,2 proc. odpowiadających w sondażu twierdzi, że był to mało znaczący incydent. Odpowiedź „nie wiem” wybrało 7,4 proc. respondentów a 4,4 proc. stwierdziło, że nie interesuje się tą sprawą.

Rzeczpospolita

Jak można się było spodziewać, nieco inaczej wyglądają opinie wśród wyborców Zjednoczonej Prawicy 37 proc. uważa, że afera zagraża bezpieczeństwu, 26 proc. uznaje ją za mało istotny incydent, 13 proc. twierdzi, że obnaża niekompetencję służb, a tylko 3 proc. wskazuje na wstydliwe kulisy pracy rządu.

Więcej we wtorkowym wydaniu „Rzeczpospolitej” i po godz. 21.00 na www.rp.pl.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA