fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Czy w Sejmie może powstać koalicja bez PiS? Gowin odpowiada

Jarosław Gowin
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Co będzie po roku 2023? Za wcześniej przesądzać. Świat się zmienia, Polska się zmienia, musi się też zmienić polska polityka - mówił na konferencji prasowej wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin pytany o to czy w kolejnych wyborach Porozumienie chciałoby startować ze wspólnych list z PiS i Solidarną Polską w formule Zjednoczonej Prawicy.

Gowin stwierdził, że "stabilną większość może zapewnić w obecnym parlamencie tylko jeden obóz - choć ostatnio różnie z tym bywało - obóz Zjednoczonej Prawicy".

- Nie spodziewamy się przedterminowych wyborów - dzisiaj wszyscy powinniśmy się koncentrować na walce z pandemią i walce o przywrócenie wzrostu gospodarczego - mówił wicepremier.

- W tym parlamencie jedyną alternatywą dla rządu są przedterminowe wybory - dodał.

Gowin wyraził też przekonanie, że "do 2023 roku Zjednoczona Prawica będzie wspólnie rządzić Polską".

Pytany o to dlaczego PiS nie odwołał nadal z rządu wiceministrów, którzy stracili rekomendację Porozumienia w związku z poparciem stanowiska Adama Bielana, który uważa, iż mandat Gowina jako prezesa Porozumienia wygasł ponieważ nie został przedłużony w wyborach, które należało przeprowadzić po zakończeniu trzyletniej kadencji Gowina w 2017 roku (chodzi o Jacka Żalka, Zbigniewa Gryglasa i Michała Cieślaka), wicepremier odparł, że "do polityki trzeba podchodzić w sposób powściągliwy, liczy się interes Polski".

- Niezmiernie zwracamy uwagę naszego partnera z koalicji, iż istotne elementy umowy koalicyjnej nie są realizowane - zaznaczył Gowin.

Wicepremier mówił też, że wciąż "nie zniknęły powody, dla których zawiesił członkostwo w Radzie Koalicji Zjednoczonej Prawicy".

Gowin dodał jednak, że "jest w kontakcie z premierem Jarosławem Kaczyńskim, podobnie jak Zbigniew Ziobro, a wszyscy są też w kontakcie z premierem (Mateuszem) Morawieckim".

- Spotkania odbywają się, gdy zachodzi taka potrzeba. Myślę, że do spotkania takiego dojdzie wkrótce - podkreślił.Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA