fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Rzecznik rządu: Analizujemy zachowania obywateli

Rzecznik rządu Piotr Müller
tv.rp.pl
Z niepokojem obserwujemy, że część osób przestaje nosić maseczki, a to jednak warunek tego, abyśmy mogli zdejmować kolejne ograniczenia - mówił w radiowej Jedynce rzecznik rządu Piotr Müller.

Piotr Müller pytany był przede wszystkim o proces łagodzenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemia koronawirusa.

Rzecznik przekazał, że w ciągu najbliższych dwóch dni Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który pracuje nad tempem luzowania rygorów, będzie analizował sytuację epidemiczną w kraju.

Powodem jest nierównomierna liczba zachorowań w Polsce i ogniska, które pojawiły się głównie na Śląsku i na Dolnym Śląsku.

Z wynikami tej analizy powiązane będą ściśle zasady wprowadzania łagodzenia poszczególnych restrykcji. Jak powiedział Müller, rząd wnikliwie obserwuje zachowania obywateli, bo część osób np. przestała nosić maseczki, "a to warunek tego, abyśmy mogli zdejmować kolejne ograniczenia".

Rzecznik rządu zapewnił też, że sami obywatele "widzą, że wprowadzenie kolejnych obostrzeń, czy stanu wyjątkowego, to nie jest najlepszy pomysł, bo aktualne ograniczenia wystarczają, a wręcz stopniowo należy je znosić".

Müller zaprzeczył też pogłoskom, jakoby premier Mateusz Morawiecki miał grozić dymisją w ciągu dwóch pełnych napięć dni przed zaplanowanymi na wczoraj wyborami prezydenckimi, które się nie odbyły.

Napięcia spowodowane były rozbieżnością zdań między Jarosławem Kaczyńskim, prezesem PiS, a Jarosławem Gowinem, liderem Porozumienia dotyczącą terminu przeprowadzenia wyborów.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA