fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Woś: Nie wypieram się związku ze Zbigniewem Ziobrą

Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.
- Ja się związku ze Zbigniewem Ziobrą nie wypieram, bo szalenie cenię tego człowieka za to, co robi - powiedział Michał Woś, do niedawna wiceminister sprawiedliwości, po rekonstrukcji rządu następca Beaty Kempy jako pełnomocnik rządu ds. pomocy humanitarnej.

Woś, który odebrał wczoraj z rąk prezydenta Dudy nominację na ministra w KPRM powiedział, że propozycję objęcia tej funkcji otrzymał "od liderów Zjednoczonej Prawicy".

Woś powtórzył opinię rządu PiS, że pomoc humanitarna powinna być udzielana uchodźcom "jak najbliżej ich miejsca zamieszkania".

Ale czy w obozach? - Obozy dla uchodźców to najgorsza forma pomocy - uważa nowy pełnomocnik.

Woś pochwalił się dobrą opinią, jaką cieszył się u ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

- Ja się w związku ze Zbigniewem Ziobrą nie wypieram, bo szalenie cenię tego człowieka za to, co robi - mówił Woś. Powiedział, że wedle opinii swojego byłego szefa, ministra sprawiedliwości, bardzo dobrze wypełniał swoje obowiązki.

Woś jako minister w KPRM będzie koordynował pracę instytucji odpowiedzialnych za pomoc humanitarną.

- Wyraźnie lepiej jest w tym momencie realizowana pomoc humanitarna, bo wcześniej brakowało tej koordynacji i między innymi ten urząd kończy z tą "Polską resortową", kończy z tym, że pięć różnych ministerstw między sobą się przepycha, bo nikt nie wie, co i w którym kierunku powinniśmy zrobić, a my chcemy pomagać na miejscu w konfliktach zbrojnych. Tam, gdzie ta pomoc jest najsensowniej realizowana - mówił Woś.

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA