fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Premier Morawiecki ma „Plan dla piłki”

fot. KPRM/ Krystian Maj
„Projekt systemowych rozwiązań ukierunkowanych na rozwój polskiego futbolu” został zaprezentowany w piątek na spotkaniu zorganizowanym przez Ekstraklasę, w którym wziął udział premier Mateusz Morawiecki oraz przedstawiciele klubów i PZPN.

- Ten program to efekt prac kilkunastu ostatnich miesięcy. Prac, które mają doprowadzić do tego, że polska piłka będzie silniejsza - zarówno klubowa jak i narodowa. Młodzież, która uczy się grać w piłkę, jest dla nas nadzieją na przyszłość - przekonywał premier.

W czasie spotkania władze Ekstraklasy i zaproszeni goście omówili kluczowe obszary „Planu dla piłki”. Program w szczególności dotyczy m.in. pilotażowego programu budowy hal pneumatycznych w całej Polsce, w który zaangażowane jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Do końca 2019 roku planowane jest postawienie kilkunastu takich hal.

- Jako Ekstraklasa od początku wspieraliśmy też pomysł budowy na większą skalę hal pneumatycznych w całym kraju. To rozwiązanie doskonale sprawdziło się w innych państwach. Znamy ich doświadczenia, dlatego Ekstraklasa może być partnerem merytorycznym tego projektu – mówił Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.

Na spotkaniu omówiono także kwestię wsparcia ze strony państwa dla polskich klubów, występujących w europejskich pucharach.

- Chcemy, aby futbol był królem sportu. Spróbujmy zmienić całą infrastrukturę i ekosystem piłki nożnej. Zależy nam, aby polska piłka stała coraz wyżej w Europie. Chcemy, aby w końcu nasz klub grał w Lidze Mistrzów i potrafił wygrywać z najlepszymi - mówił szef rządu.

Ekstraklasa zgłosiła także swoje propozycje w innych obszarach „Planu dla piłki”, m.in. w zakresie bezpieczeństwa na stadionach oraz rozwiązań prawnych, które mają ułatwić funkcjonowanie klubów.

- Bardzo istotny jest też problem piractwa internetowego. Stale podejmujemy działania, aby z tym procederem walczyć, jednak bez skoordynowanego i wspólnego działania z administracją rezultaty nie będą satysfakcjonujące - podkreślił Animucki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA