Reklama

Patryk Jaki porównał nauczycieli do Wehrmachtu. "Słowo za dużo"

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki dziś rano porównał strajkujących nauczycieli do Wehrmachtu. Po kilku godzinach wycofał się ze swoich słów.

Aktualizacja: 23.04.2019 15:59 Publikacja: 23.04.2019 15:49

Patryk Jaki

Patryk Jaki

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Patryk Jaki w rozmowie z Radiem ZET powiedział dziś rano, że z nauczycielami jest jeden problem. - Walczą o godność, a sami łamią godność nauczycieli - skomentował.

- To, co zrobili nauczyciele w Sosnowcu, czyli ustawili szpaler, tak jak ustawiał Wehrmacht w wielu miastach - dodał. Zdaniem wiceministra sprawiedliwości takie zachowanie " to było upokarzaniem ludzi".

Czytaj także: Broniarz: Nie dorabiajcie nam gęby polityków

- Dla mnie osobiście jest to nie do zaakceptowania. Osoby, które zrobiły ten szpaler, nigdy nie powinny być nauczycielami - powiedział.

Kilka godzin później Jaki wycofał się ze swoich słów. - Ja porównałem zachowanie, upokarzanie innych szpalerami - mówił w rozmowie z Radiem Plus. - Przepraszam, zgoda, to było słowo za dużo - dodał.

Reklama
Reklama

Przyznał jednocześnie, że nie wycofuje się ze stwierdzenia, że "nie można upokarzać nauczycieli".

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Europoseł KO: Trzymamy kciuki za opozycję na Węgrzech
Polityka
Ziobro trzyma partię Kaczyńskiego w szachu. PiS nie może odciąć się od wiceprezesa
Polityka
Więcej kontrowersji wokół wizyty Nawrockiego na Jasnej Górze. Neofaszystowska symbolika
Polityka
Sondaż: Wiemy, jak Polacy oceniają prośbę Zbigniewa Ziobry o azyl na Węgrzech
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama