fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Jarosław Gowin: Uruchomiona dynamika daje nadzieje opozycji

Jarosław Gowin
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Gdyby wybory odbyły się teraz czy w grudniu, mielibyśmy samodzielną większość. Natomiast jest pewna dynamika polegająca na mobilizacji elektoratu antyprawicowego - uważa wicepremier Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin komentując wynik drugiej tury wyborów samorządowych powiedział, że wynik Zjednoczonej Prawicy w średnich i dużych miastach to coś, co politycy jego ugrupowania muszą przemyśleć.

- Bez dużych i średnich miast można wygrać wybory, mieć samodzielną większość. Natomiast bardzo trudno efektywnie sprawować władzę, dlatego że w tych miastach skupiony jest duży, bardzo twórczy kapitał społeczny - ocenił w TVN24 minister nauki i szkolnictwa wyższego.

- Teza jest taka, że nie potrafiliśmy stworzyć propozycji dla konserwatywnych mieszczan i to jest wyzwanie, któremu musimy sprostać w ciągu najbliższego roku - dodał.

Czytaj także: Czy miasta napędzą Platformę Obywatelską?

Gowin powiedział w jakich elementach powinna nastąpić zmiana prowadzonej polityki. - Za dużo sporów, trzeba przemyśleć w jaki sposób bardziej przekonująco komunikować naszą politykę zagraniczną, przede wszystkim w kontekście relacji z Unią Europejską, bo daliśmy się zepchnąć do narożnika rzekomego eurosceptycyzmu. Trzecia rzecz – musimy znaleźć jakieś rozwiązanie sporu dot. sądownictwa - powiedział 

- Być może wystarczą kroki w bok, być może wystarczy realizacja tych samych celów bardziej finezyjnymi narzędziami. W najbliższych dniach eksperci, których poprosiliśmy o współpracę, przedstawią nam swoje propozycje. Propozycje w liczbie mnogiej, dlatego że tych propozycji będzie więcej - dodał.

Wicepremier powiedział, że prawdopodobnie do 19 listopada pojawi się projekt nowelizacji ustawy o SN. - Dyskutujemy na ten temat, nie mamy jeszcze na stole gotowych projektów, bo będzie parę, które zleciliśmy. To jest kwestia dni, kiedy usiądziemy nad tymi projektami i będziemy rozmawiać - tłumaczył.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA