fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

"Fakty": Będzie kolejne spotkanie Duda-Kaczyński?

Fotorzepa, Robert Gardziński
W związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami o możliwości zawetowania przez Andrzeja Dudę poprawianych właśnie ustaw o SN i KRS, może dojść do kolejnego, nieplanowanego spotkania prezydenta z prezesem PiS - nieoficjalnie donoszą "Fakty" TVN.

Podczas wczorajszych i dzisiejszych obrad komisji sprawiedliwości posłowie Prawa i Sprawiedliwości przedstawili kolejne poprawki do ustaw o SN i KRS. Większość z nich nie była efektem niedawnych negocjacji między Andrzejem Dudą i Jarosławem Kaczyńskim.

Media zaczęły już informować o prawdopodobnym kolejnym zawetowaniu przez Andrzeja Dudę ustalanych właśnie ustaw. Dementują te doniesienia prezydenccy współpracownicy.

Według TVN24 zdezorientowani prawnicy z Kancelarii Prezydenta, po otrzymaniu nieuzgodnionych poprawek, ściągnęli do Sejmu prezydenckiego negocjatora Pawła Muchę, który uzgadniał treść poprawek ze Stanisławem Piotrowiczem.

Gorąca linia ma być również utrzymywana z przebywającym obecnie z wizytą w Wietnamie prezydentem. Proponowane przez PiS nieuzgodnione wcześniej zmiany mają ponownie doprowadzić do wzmocnienia władzy prokuratora generalnego, co było głównym powodem prezydenckiego weta. Według PiS-owskich poprawek Zbigniew Ziobro mógłby np. powołać swojego rzecznika dyscyplinarnego, czyli, jak podaje stacja - sędziego wszystkich sędziów.

TVN24 nieoficjalnie podaje, że w związku z tymi poprawkami ma dojść do kolejnego spotkania prezydenta z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

 

 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA