fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Sondaż: Jak Polacy oceniają dwa lata rządów PiS

Premier Beata Szydło główny nacisk w ocenie własnego gabinetu kładzie na poprawę jakości życia obywateli
Jerzy Dudek
Pozytywnie czy negatywnie? Jak należy ocenić dwa lata rządu Beaty Szydło? Polacy nie mają wątpliwości – pokazał sondaż SW Research dla serwisu rp.pl.

Ministrowie z gabinetu premier Beaty Szydło podsumowali w środę dokonania swoich resortów po dwóch latach rządów.

Zostały zrujnowane sądy, a zajmował się tym minister sprawiedliwości i prezydent, przyzwalała na to pani premier. Zniszczona została konstrukcja emerytalna, czyli ZUS, zwiększa się zadłużenie – takie dokonania rządu wyliczał z kolei Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” w nagraniu dla serwisu rp.pl krótko skomentował wtorkową konferencję premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego: - Ani słowa o problemach.

Ponad połowa badanych ocenia dwa lata rządu PiS negatywnie. Prawie 40 proc. ankietowanych wskazuje na pozytywną ocenę.

- Częściej negatywną ocenę działań rządu wystawiają kobiety (52 proc.), osoby o wyższym wykształceniu (59 proc.), zarabiające od 3001 do 5000 zł netto (62 proc.) oraz badani z miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (63 proc.). Wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek ankietowanych, którzy negatywnie oceniają ostatnie 2 lata rządów PiS, z 45 proc. w najmłodszej grupie do 58 proc. w grupie najstarszej - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

PiS nie zrealizował obietnicy podniesienia kwoty wolnej od podatku, nie pomógł frankowiczom i doprowadził do zapaści w służbie zdrowia - skwitował wicemarszałek Stanisław Tyszka z Kukiz'15, podsumowując dwa lata funkcjonowania rządu Beaty Szydło.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA