fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Mariusz Błaszczak: U nas nie obowiązuje szariat

Fotorzepa/Jerzy Dudek
- Nie mamy zagrożenia terrorystycznego. Opieramy swą pewność na tym, co donoszą służby - mówił w RMF FM szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Błaszczak podkreślił, że rząd zdaje sobie sprawę, iż "sytuacja jest groźna na zachodzie Europy". Zasugerował jednak, że Polska nie jest krajem atrakcyjnym dla terrorystów.

Dlaczego? - My nie mamy takich problemów, jakie są na zachodzie Europy. Takim charakterystycznym obrazem co się dzieje w Brukseli jest to, że kiedy został aresztowany jeden z tych terrorystów, to funkcjonariusze zostali obrzuceni kamieniami przez młodych ludzi w dzielnicy arabskiej w Belgii - wyjaśnił szef MSWiA. - U nas nie ma dzielnic, gdzie nie obowiązuje prawo naszego kraju tylko szariat - dodał.

Pytany o lojalność żyjących w Polsce muzułmanów wobec Polski, szef MSWiA stwierdził, że "na pewno mamy pewność co do potomków polskich Tatarów, to są lojalni obywatele Rzeczpospolitej". Z kolei przybyszów z Bliskiego Wschodu - jak zauważył szef MSWiA - "nie ma w Polsce dużo". 

- Polska nie może popełniać tych błędów, które popełnił zachód Europy dziesiątki lat temu. To jest pierwsza refleksja. Druga refleksja, to bardzo wyraźna i stanowcza reakcja na kolejne fale migracji, których prawdopodobnie spodziewamy się - oświadczył Błaszczak. 

Dodał, że Europa musi być stanowcza wobec kolejnych fal imigrantów napływających na Stary Kontynent. - Oczywiście pomagamy uchodźcom, ale pomagajmy tak, gdzie oni są uchodźcami, czyli w Turcji, Jordanii, czy w Libanie - podkreślił.

W zamachach do jakich doszło 22 marca w Brukseli zginęło 31 osób, a 250 zostało rannych. Wśród poszkodowanych jest troje Polaków. Do przeprowadzenia zamachu przyznało się Daesh.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA