fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Pod peruką próbował przemycić do Hiszpanii kokainę

AFP
W Hiszpanii zatrzymano mężczyznę, który próbował przemycić do kraju 503 gramy kokainy. Narkotyki ukrył pod peruką.

Kiedy funkcjonariusze poprosili mężczyznę o zdjęcie peruki, zobaczyli na jego głowie woreczek przyklejony do głowy. W środku znajdowało się ponad pół kilograma kokainy.

Do kontroli doszło na lotnisku w Barcelonie. Obywatel Kolumbii został później aresztowany przez służby. 

Służby zauważyły, że pasażer lotu z Bogoty jest niezwykle zdenerwowany. Ich uwagę przykuła również dziwnie wyglądająca fryzura, w szczególności wysokość peruki.

Hiszpania jest jednym z głównych europejskich celów wysyłki kokainy z Kolumbii. Pasażerowie przyłapywani na próbie przemytu z reguły mają przy sobie stosunkowo niewielkie ilości narkotyku.

Media przypominają historię innego Kolumbijczyka, który na lotnisku w Barcelonie przyznał, że połknął 35 prezerwatyw wypełnionych kokainą.

Najnowsze odkrycie nie jest pierwszą próbą przemytu z wykorzystaniem peruki. Cztery lata temu w podobny sposób próbowano przemycić narkotyki na lotnisku w Madrycie. Kobieta we włosach miała 900 g kokainy. Na tym samym lotnisku zatrzymano kobietę, która w implantach piersi schowała 1,7 kg narkotyku.

Badania wskazują, że Hiszpania jest szóstym co do wielkości rynkiem kokainy w Unii Europejskiej. Wyprzedzają ją Wielka Brytania, Holandia, Dania, Francja i Irlandia.

Hiszpanie są czwartym co do wielkości rynkiem konsumpcji konopi indyjskich, po Francji, Włoszech i Czechach.

Źródło: Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA