Reklama
Rozwiń
Reklama

Niemcy: Grożą śmiercią burmistrzom popierającym migrantów

Kilka dni po aresztowaniu przez policję skrajnie prawicowego ekstremisty podejrzanego o morderstwo miejscowego polityka, okazało się, że co najmniej trzem znanym niemieckim pro-migranckim burmistrzom grożono śmiercią.

Aktualizacja: 20.06.2019 16:54 Publikacja: 20.06.2019 16:37

Niemcy: Grożą śmiercią burmistrzom popierającym migrantów

Foto: AFP

- Groźby śmierci wobec lokalnych polityków są haniebnymi próbami zastraszania - powiedział minister sprawie zagranicznych Niemiec Heiko Maas.

W Niemczech szok wywołała wiadomość, że głównym podejrzanym w sprawie o morderstwo polityka Waltera Luebcke jest domniemany neonazista, który krytykował napływ uchodźców i migrantów.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Przestępczość
Pielęgniarz skazany za zamordowanie 10 pacjentów. Chciał mieć mniej pracy
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Przestępczość
Piraci zaatakowali tankowiec u wybrzeży Somalii. Weszli na pokład
Przestępczość
Prezydent Meksyku napastowana na ulicy. Podejmie kroki prawne
Przestępczość
Atak na pasażerów pociągu do Londynu. Wielu rannych, dwie osoby zatrzymane
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Przestępczość
Wielki napad na Luwr. Pięciu nowych zatrzymanych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama