fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Najmniejszy McDonald's na świecie. Dla pszczół

Adobe Stock
Gigant fastfoodów nie oferuje pszczołom miniburgerów, a w pełni funkcjonalny McUl.

Szwedzki oddział McDonald's we współpracy z agencją reklamową NORD DDB kolejny już raz udowadnia, że fastfood nie musi się kojarzyć tylko z szybkim (i niekoniecznie dietetycznym) jedzeniem. Z okazji Światowego Dnia Pszczoły przygotowany został specjalny projekt, który udowadnia, że również takie koncerny, jak McDonald's chcą być postrzegane jako odpowiedzialne i dbające o środowisko naturalne.

Tym specjalnym projektem jest McHive, czyli specjalny ul w kształcie miniaturowego McDonalda (odwzorowano nawet okienka drive). W środku jest miejsce dla całego roju.

Zaprezentowany przez McDonald's ul nie jest jednak pierwszym ulem powiązanym z siecią fastfood. Inicjatywa ustawiania na dachach lokali McDonald's wyszła od lokalnych franczyzobiorców koncernu i teraz, jak twierdzi McDonald's rozszerza się na całą Szwecję. Dzięki tej inicjatywie poprawia się ochrona pszczół, którym ostatnio potrzeba jej bardziej z uwagi na zmiany klimatu i duże zużycie pestycydów w rolnictwie. Pszczoły, o czym warto pamiętać, są jednym z najważniejszych zapylaczy dla roślin uprawianych przez człowieka na żywność.

Ule na dachach budynków nie są już nowością. Także w polskich miastach bez problemu znajdziemy pasieki na dachach biurowców czy hoteli. McDonald's w Szwecji nie ogranicza się jednak do samego budowania uli – wokół lokali z ulami sadzone są też, jak informuje serwis AdWeek, kwiaty, co ułatwia pszczołom szukanie pożywienia.

I trzeba przyznać, że miniaturowy McDonald's wygląda uroczo.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA