fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Słodka ekspansja tureckiego giganta

Adobe Stock
Największy nad Bosforem producent czekolad i ciastek otwiera filię w Polsce. Chce zdobyć miejsce w pierwszej czwórce naszego rynku.

Turecka firma Eti osiąga na swoim rynku przychody 1,3 mld euro i ma dominującą pozycję. Od stycznia Turcy budują firmę w Polsce, w której docelowo pracę znajdzie tu 40 osób, rekrutacja już trwa.

Zadaniem polskiej filii będzie na początek zbudowanie dystrybucji tureckich słodyczy na naszym rynku. Jej przedstawiciele nie wykluczają też poważniejszych inwestycji.

Dziś biuro, jutro może akwizycja

– W Polsce zakładamy firmę, docelowo Eti rozważa postawienie nowej fabryki lub akwizycję lokalnej firmy – mówi „Rzeczpospolitej" Aleksandra Chrzanowska, dyrektor filii w Polsce. – Szczegółów na razie nie mogę zdradzić, ale na pewno będzie o tym bardzo szybko wiadomo – mówi Chrzanowska.

Plany są ambitne, bo firma deklaruje, że chce zdobyć czwarte miejsce na polskim rynku słodyczy. Do Polski trafi 35 różnych produktów pod dziesięcioma markami, w tym czekolady, herbatniki, ciastka i słone przekąski. Na półkach polskich sklepów pojawią się w drugim kwartale, ni...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA